04.07.2025 15:30
Уряд удосконалив процедури створення і функціонування прийомних сімей і ДБСТ

Уряд схвалив важливі зміни до низки постанов, якими визначається діяльність щодо створення і функціонування прийомних сімей та великих прийомних сімей.
Рішення про створення прийомних сімей і ДБСТ прийматимуть виконавчі комітети сільських, селищних рад замість райдержадміністрацій.
Повноваження зі створення і супроводу діяльності прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу передається в громади, адже діяльність із захисту прав дітей має проводитись максимально близько до дитини і родини.
Упродовж 60 днів з набуття чинності постановою:
- райдержадміністрації повинні передати сільським і селищним радам документи щодо функціонування прийомних сімей і ДБСТ, а також копії рішень про припинення їх функціонування;
- сільські / селищні ради мають вжити заходів для прийняття рішення про функціонування на їх території цих прийомних сімей і ДБСТ та укладання з прийомними батьками, батьками-вихователями договорів.
Прийомні батьки, батьки-вихователі при цьому повинні подати дві заяви:
- до РДА — про припинення функціонування прийомної сім’ї, ДБСТ;
- до виконавчого комітету сільської, селищної ради в громаді, де вони мешкають, — про продовження функціонування сім’ї на території громади.
Врегульовано питання забезпечення житлом новостворених ДБСТ
Якщо житлова площа, яка належить кандидатам в батьки-вихователі, недостатня для утворення і належного функціонування ДБСТ (і це визначено під час обстеження житлово-побутових умов), рішення про створення ДБСТ ухвалюється із одночасним ухваленням рішення про позачергове забезпечення житлом. Для цього кандидати в батьки-вихователі повинні подати письмову заяву в довільній формі про потребу в житлі до органу, який приймає рішення про створення. Цей орган зобов'язаний забезпечити родину житлом не пізніше, ніж через 6 місяців з дати створення ДБСТ.
Нагадаємо, що на придбання житла для великих прийомних сімей спрямовується субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам.
Також визначено, що в разі створення ДБСТ в орендованому житлі, на час дії воєнного стану строк договору оренди може бути три роки замість п’яти. Дитячий будинок сімейного типу може функціонувати на орендованій житловій площі лише на період до його забезпечення обладнаним будинком або багатокімнатною квартирою.
Прийомна сім’я може бути створена в орендованому житлі, якщо укладено договір оренди на 3 роки. При цьому орган, який приймає рішення про створення, оцінює фінансову спроможність родини сплачувати орендну плату.
У прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу дозволено влаштовувати дітей з інших регіонів.
Якщо на території громади немає дітей, які можуть бути влаштовані в сім’ю, сім’я має право звернутися за отриманням направлення на знайомство з дитиною до служби у справах дітей своєї області, інших областей або Державної служби у справах дітей.
Згода на влаштування дитини з іншого регіону має бути підтверджена довідками від двох служб у справах дітей: області і громади, на території яких функціонує сім’я.
Дитину, евакуйовану в межах України, дозволено влаштовувати в прийомну сім’ю / ДБСТ того регіону, де вона фактично перебуває.
Якщо в прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу влаштовується дитина з іншої громади, орган, який прийняв рішення про їх створення, і орган опіки та піклування за місцем первинного обліку дитини можуть укласти договір про співробітництво громад у забезпеченні функціонування сім’ї (облаштуванні житла, задоволенні потреб дитини в медичних, реабілітаційних, оздоровчих послугах тощо).
_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
04/07/2025
До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
Усі новини