Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

18.05.2025 08:00

Щороку 18 травня Україна вшановує пам’ять трагічної сторінки в історії кримськотатарського народу — депортації 1944 року, коли за наказом сталінського режиму майже 200 тисяч кримських татар були насильно виселені з рідного Криму до Середньої Азії, Уралу та Сибіру

89d49d94-445c-4556-aa99-facc7dc51e5a.jpg

Операція з примусової депортації, яка тривала лише кілька днів, супроводжувалася надзвичайною жорстокістю. Людей вивозили у товарних вагонах без належних умов, без права взяти із собою щось цінне. У дорозі та перші роки заслання загинули десятки тисяч — від голоду, хвороб, нелюдських умов життя.

Це був акт етнічної чистки, метою якого було стерти кримських татар із карти Криму.

Довгі роки вони були позбавлені права повернутися додому, говорити рідною мовою, зберігати культуру й традиції. Повернення на Батьківщину стало можливим лише наприкінці 1980-х — початку 1990-х років. Але навіть після цього їхня боротьба не завершилась.

Сьогодні, після російської окупації Криму у 2014 році, репресії проти кримських татар знову стали реальністю. Примусові арешти, обшуки, зникнення активістів, переслідування за віру та національність — усе це нагадує про трагедію 1944-го.

18 травня — це день скорботи і пам’яті. День солідарності з кримськотатарським народом, боротьба якого за свободу, гідність і право жити на рідній землі — є частиною загальної боротьби України за незалежність і справедливість.

Памʼятаємо і вшановуємо.

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: