Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

04.04.2025 19:30

Проблеми ведення господарської діяльності без зміни податкової адреси релокованих з Луганщини підприємств обговорили на нараді Мінекономіки

d5c1986b-04c1-45d7-ba4f-8b3959caf8b3.jpg

Питання безпідставного обмеження доступу релокованих суб’єктів підприємницької діяльності до програм кредитування бізнесу, а також примушення підприємців до зміни податкової реєстрації за фактичним місцем здійснення господарської діяльності, неодноразово підіймалось представниками ділових кіл Луганщини на онлайн-зустрічах «Діалог із бізнесом».

Тож, за ініціативи Луганської облдержадміністрації, Міністерством економіки України проведена нарада за участю представників Міністерства юстиції, Міністерства фінансів, ДПС та Національного банку України щодо напрацювання шляхів її вирішення.

До наради долучились голови бізнес-асоціацій Луганської області, суб’єкти підприємництва та представник підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

«Вимоги щодо перереєстрації бізнесів є незаконними. Ми пропонуємо чітко закріпити правові норми ведення господарської діяльності без зміни податкової адреси релокованих підприємств», - зазначив перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов та виклав позицію облдержадміністрації з цього питання.

У свою чергу, представник Мінюсту підтвердив, що обмеження передбачені ч.2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», поширюються виключно на АР Крим та території Луганської і Донецької областей, які потрапили під тимчасову окупацію до 24 лютого 2022 року.

Фахівці НБУ та Міністерства фінансів України також погодились із відсутністю підстав щодо застосування положень ст. 13 зазначеного Закону та низки інших нормативно правових актів.

Голова ТВ ВГО «Асоціація платників податків України в Луганській області» Олексій Малеванець, співзасновник ТОВ «АГК Україна» Ігор Бондаренко та інші підприємці озвучили проблемні питання, які виникають при роботі з банківськими установами, зокрема щодо участі у державних програмах, відмови контрагентів від правочинів тощо.

Як варіант вирішення проблеми Олексій Малеванець запропонував розробити механізм юридичного підтвердження того, що релокована компанія відновила свою діяльність на підконтрольній Україні території, і, відповідно, має право на отримання кредитування без зміни юридичної адреси.

За результатами обговорення пропозиції луганчан підтримані, прийняте рішення ініціювати звернення до Офісу Президента України щодо врегулювання проблемних питань суб’єктів господарювання Луганщини.

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: