Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

03.04.2025 18:30

Державна служба зайнятості пропонує різноманітні програми, що допомагають людям з інвалідністю бути більш конкурентоспроможними на ринку праці, отримувати соціальну підтримку та легко адаптуватися на робочому місці

7b975d0c-3757-42cb-ac43-a4d8b2170748.jpg

Серед основних ініціатив, які пропонує служба:

-Пошук роботи та індивідуальний супровід.

Знайти роботу можна через Єдиний портал вакансій https://is.gd/zVbomF або мобільний застосунок ДСЗ. Також доступна послуга індивідуального супроводу. Фахівці служби допоможуть підібрати роботу з урахуванням особливостей здоров'я та організувати професійну підготовку просто на робочому місці.

-Професійне навчання та ваучери на навчання.

Для осіб з інвалідністю, які є зареєстрованими безробітними, пропонується безкоштовне навчання за понад 98 робітничими професіями в центрах професійно-технічної освіти Служби зайнятості. Після завершення навчання видається документ державного зразка. Більш детальніше https://is.gd/3enWZj.

Також, люди з інвалідністю, які не є безробітними, але мають вищу чи професійно-технічну освіту, можуть отримати ваучер на безкоштовне підвищення кваліфікації в одній із 155 професій. Подати заявку на отримання ваучера можна онлайн через сайт Служби зайнятості https://is.gd/dKeSYx.

-Соціальний захист та допомога по безробіттю.

Люди з інвалідністю можуть отримати статус зареєстрованого безробітного онлайн, подавши заяву  через персональний кабінет на сайті https://is.gd/TnAp1h або через мобільний застосунок ДСЗ або Дія https://is.gd/P50rSG Допомога по безробіттю призначається індивідуально, а її тривалість у період воєнного стану не може перевищувати 90 днів. Для осіб передпенсійного віку виплати можуть тривати до 360 календарних днів.

-Надання грантів на створення або розвиток власної справи. Йдеться про участь в урядових програмах «Грант на власну справу» https://is.gd/eUYvrX та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» https://is.gd/59XQ6F , які адмініструє Державна служба зайнятості. Заявники можуть отримати від 50 тис. до 1 млн грн на створення або розвиток бізнесу. Для цього необхідно скласти бізнес-план та разом із заявкою подати його на порталі Дія.

-Фінансова підтримка роботодавців.

Компенсаційні програми для роботодавців, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю. Це сприяє створенню інклюзивного середовища на ринку праці.

Більш детальніше за посиланням: https://is.gd/kroavd.

Звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням для мешканців Луганщини: http://surl.li/invaz.

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: