01.04.2025 14:30
ВПО та ветерани війни з Луганщини отримають психосоціальні послуги в рамках проєкту «Турбота та увага – за покликом серця»

Пріоритетний проєкт щодо підтримки ветеранів/ветеранок та ВПО «Турбота та увага – за покликом серця», який реалізується в рамках впровадження ініційованої Оленою Зеленською Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», презентовано на засіданні обласної координаційної ради із розвитку охорони психічного здоров’я.
Відкрила захід заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська.
«Ментальне здоров’я – це наскрізна тема. Ми активно працюємо за цим напрямом ще з 2019 року. До проєкту «Турбота та увага – за покликом серця» ми плануємо долучити всі 26 громад області. Він передбачає формування Просторів турботи про ветерана, надання багатопрофільних консультацій та максимальної кількості видів послуг (медичних, юридичних, психологічних як первинних, так і висококваліфікованих, соціальних) для ветеранів та ветеранок», – зазначила вона.
Катерина Безгинська подякувала за співробітництво Програмі з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки Бюро ВООЗ в Україні.
У свою чергу, консультант ВООЗ Олексій Костюченко, який узяв участь у засіданні, повідомив про актуалізацію глобальної програми Mental Health Gap Action Programme (mhGAP), учасниками якої є медзаклади первинної ланки Луганщини.
За його словами, тепер, крім навичок допомоги при депресії, психозах, дитячих та підліткових психічних та поведінкових розладах, деменції тощо, медпрацівників навчають за модулем «Розлади, пов’язані зі стресом (гострий стрес, горе, ПТСР)», а також надають подальшу супервізійну підтримку упродовж шести місяців.
Детально про проєкт «Турбота та увага – за покликом серця» розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Інна Сазонова.
Послугами з першої психологічної допомоги планується охопити усіх ВПО та ветеранів війни з Луганщини. Для них будуть створені кабінети «Турботи», послуги в яких надаватимуть фахівець із супроводу ветерана та психолог. Перший такий кабінет запрацює у КНП «Сіверськодонецька міська багатопрофільна лікарня» у м. Українка.
«Палати героїв» будуть організовані закладах охорони здоров'я Луганської області, що надають стаціонарну допомогу. Вже працюють у Лисичанській багатопрофільній лікарні та Луганському обласному клінічному онкологічному диспансері.
Соціально-психологічна адаптація та супровід, юридична та інші види допомоги в межах реінтеграції від військової служби до цивільного життя, реалізації державної політики у сфері професійної адаптації й зайнятості ветеранів війни будуть надаватись у «Ветеранських просторах».
Наразі Центри ветеранського розвитку вже функціонують на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (м. Лубни, Полтавська область) та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Київ).
_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: