Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

27.03.2025 18:30

Найважливіше – забезпечити людей роботою, насамперед – ветеранів, які повернулись до цивільного життя, – Артем Лисогор під час «Діалогу з бізнесом» Луганщини

bceda958-9be3-4fca-8d33-9974ca5bf2df.jpg

«Від ідеї до бізнесу» – такою була тема чергового «Діалогу з бізнесом» Луганщини. Підприємці, експерти та представники влади обговорили можливості опанування нових навичок, розвитку власної справи, залучення грантового фінансування під майбутні проєкти.

Відкриваючи захід, начальник Луганської ОВА Артем Лисогор зазначив: «Починаючи з жовтня 2024 року, запроваджено новий формат конструктивного діалогу влади та бізнесу, учасниками якого стали понад 1200 людей. На регіональному рівні такий формат дозволяє оперативно реагувати на проблеми, на національному – вирішувати правові колізії, які не дозволяють розвиватись релокованому бізнесу».

Та додав, що за цей час перед державними органами порушено шість найбільш болючих для наших підприємців питань, 23 – вирішуються на місцевому рівні.

Артем Лисогор наголосив, що сьогодні найважливіше – забезпечити людей роботою, насамперед – ветеранів, які повернулись до цивільного життя.

Саме як започаткувати власну справу та залучити кошти на розвиток підприємництва розповів Андрій Сімонов, голова Громадської організації «Кремінська районна громадська організація «Кремінська бізнес-асоціація».

Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов наголосив: «Жоден переселенець, який має намір відкрити свій бізнес або шукає роботу, не залишиться сам на сам зі своїми проблемами». Також він підтримав ідею запровадження бізнес-тренінгів в рамках проєкту Андрія Сімонова «Школа молодого підприємця».

Досвідом фінансової підтримки працевлаштування та перекваліфікації ВПО в рамках місцевих комплексних програм поділились Микола Ханатов, начальник Попаснянської міської військової адміністрації, та Вікторія Григоренко, головний спеціаліст сектору соціально-трудових відносин та зайнятості населення управління економічного розвитку Рубіжанської міської військової адміністрації.

Окремо були обговорені можливості громад щодо підтримки ветеранів/ветеранок та членів їх сімей для реалізації проєктів на створення (розвиток) власного бізнесу. Із цього питання виступили Сергій Карпеченко, начальник управління економічного розвитку Сіверськодонецької міської військової адміністрації, та Георгій Дзивульський, начальник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Кремінської міської військової адміністрації. Від цих громад на започаткування власної справи ветерани можуть отримати одноразову допомогу у сумі 150 тис. грн, а також менторський супровід у написанні бізнес-планів.

Вчергове жваву дискусію викликала заява Вадима Савченка (ФОП Савченко В.В.) з приводу примусу до перереєстрації бізнесу з Луганської області в приймаючих громадах.

Артем Лисогор пообіцяв всебічну підтримку підприємцям, які залишаються з луганською реєстрацією, зокрема щодо отримання статусу підприємств критичної інфраструктури. Він подякував бізнесменам Луганщини за незламність, за те, що попри усі воєнні виклики, вони відновили діяльність, сплачують податки та зміцнюють економіку країни, та закликав активно залишати свої запитання та відгуки на цифровій аналітичній платформі «Пульс» (https://pulse.gov.ua/), що дозволить оперативно вирішувати їх проблеми на центральному рівні.

Черговий «Діалог з бізнесом» Луганської області запланований на 3 квітня 2025 року.

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
          

Поділитись
Дізнайтеся також

Усі новини