Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

05.03.2025 18:30

Причини появи туберкульозу

6893f7d8-3617-4d37-844f-0b7f7f9bf616.png

Туберкульоз — інфекційне захворювання легень, що передається повітряно-краплинним шляхом. Його збудником є бактерія Mycobacterium tuberculosis. Заразитися може кожен, але особливо сприйнятливі до туберкульозу діти через недостатньо сформований імунітет.

Захворювання виліковне, але лікування триває тривалий час. Величезне значення має рання діагностика туберкульозу — що швидше він буде виявлено, то менше ускладнень викличе.

Причини появи туберкульозу

Туберкульоз передається повітряно-краплинним та повітряно-пиловим шляхами. Мікобактерії знаходяться в дрібних краплях, які хворий на туберкульоз виділяє при розмові, кашлі, чханні і т.д.

Кількість людей, інфікованих бактеріями туберкульозу становить приблизно 25–30%. Але хворіє лише кожен десятий із них.

Виділяє мікобактерії не кожен хворий на туберкульоз, а тільки той, у кого відбувається розпад легеневої тканини та бактеріовиділення (у просторіччі — відкрита форма туберкульозу). Отримати дозу мікобактерій можна, навіть не контактуючи безпосередньо з хворою людиною, тому що вони здатні осідати на частинках пилу та залишатися на ній за сприятливих умов до 18 днів.

Велику роль у поширенні туберкульозу грає відмова від дитячої вакцинації.

Діти надзвичайно сприйнятливі до інфекцій, а відсутність щеплень призводить до того, що, зустрівши туберкульозну паличку, організм не розпізнає її як чужорідний агент і не виділяє антитіла для боротьби з інфекцією, а натомість дає бактеріям можливість безперешкодно проникнути у легені.

Діагностика туберкульозу легень

Діагностика легеневого туберкульозу починається з огляду пацієнта, вивчення скарг та історії хвороби. При підозрі на туберкульозний процес лікар призначить лабораторні та інструментальні дослідження:

  • Клінічний аналіз крові з розгорнутою лейкоцитарною формулою (з метою виявлення запального процесу).
  • Біохімічний аналіз крові для оцінки ступеня тяжкості інтоксикації (загальний білок, білкові фракції, С-реактивний білок, АЛТ, АСТ, ЛДГ, креатинін, електроліти: калій, натрій, хлор, кальцій).
  • Аналіз мокротиння на мікобактерії туберкульозу.
  • Рентгенографія органів грудної клітки.
  • Комп’ютерна томографія (КТ) органів грудної клітки.
  • Проба Манту для дітей або Діаскін тест для дорослих, або квантиферонові тести — при підозрі на латентну форму інфекції.

ВАЖЛИВО!
У разі болю або іншого загострення захворювання діагностичні дослідження повинен призначати лише лікар. Для встановлення діагнозу і призначення правильного лікування слід звертатися до Вашого лікаря.

САМОЛІКУВАННЯ НЕБЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: