Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

05.02.2025 12:30

Звіт Головного управління Національної поліції в Луганській області про результати роботи у 2024 році

83853711-e9b2-480b-942f-d97231e10fec.jpg

Впродовж 2024 року діяльність Головного управління Національної поліції в Луганській області була спрямована на реалізацію основних завдань, визначених пріоритетними, та здійснювалася в умовах підвищеного навантаження, що пов’язано із виконанням як безпосередньо функцій з протидії злочинності, зокрема, так із виконанням завдань з відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

Проведення відповідних заходів здійснювалося під впливом низки негативних чинників, які, насамперед, були створені державою – агресором та пов’язані з широкомасштабною воєнною агресією російської федерації проти України.

Повномасштабне вторгнення росії на територію України призвело до тимчасової окупації значної території країни, зокрема, більшої частини Луганської області, потрапляння деокупованих населених пунктів області в зону ведення активних бойових дій, масового вчинення військовослужбовцями збройних сил країни-агресора воєнних злочинів, у тому числі на тимчасово окупованих територіях, суттєвого зростання кількості зброї та боєприпасів у цивільного населення, руйнування об’єктів критичної інфраструктури, у першу чергу енергетики, блокування логістичних каналів, знищення житлового фонду населених пунктів та промислових об’єктів, зростання витрат на воєнні та відновлювальні потреби, масового переміщення населення.

За таких умов, основні зусилля підрозділів поліції Луганської області були спрямовані на відсіч та стримування збройної агресії російської федерації, виконання заходів правового режиму воєнного стану, а також документування воєнних і найбільш актуальних для воєнного стану кримінальних правопорушень.

Відповідні завдання виконувались підрозділами поліції Луганської області у складі зведених загонів, з дислокацією на території інших регіонів держави, зокрема, звільнених від окупації, а також, за місцем тимчасової дислокації у м. Дніпро.

Під час виконання спеціальних службових завдань на деокупованих територіях Луганської, Донецької, Харківської та Сумської областей, поліцейські несли службу на блокпостах, проводили контрдиверсійні та пошукові заходи, здійснювали реагування на заяви і повідомлення громадян, документування учинених воєнних злочинів окупаційними військами, представниками утворених окупаційних адміністрацій та колаборантами, забезпечували евакуацію та надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, проводили розмінування, що мало оперативний характер.

Так, зведеним загоном, що дислокується на території Донецької області, передусім, забезпечувалося надання необхідної гуманітарної та іншої допомоги мешканцям Луганщини, які проживають в деокупованих населених пунктах області, що максимально наближені до лінії бойового зіткнення, здійснювалося документування воєнних злочинів.

Впродовж минулого року здійснено 49 виїздів до деокупованих населених пунктів Сватівського району Луганської області під час яких евакуйовано 7 громадян, 2 тіла загиблих осіб, а також 3 особи, поранені внаслідок бойових дій, доставлені до медичного закладу, надано домедичну допомогу 1 особі, доставлено 3,941 т продуктів харчування, 54 кг медикаментів, 945 кг промислових товарів, 342 л питної води. За можливості, під час виїздів поліцейськими розгортався супутниковий комплект «Starlink» для надання можливості громадянам зв’язатися зі своїми рідними, які проживають в інших регіонах держави.

Разом з цим, було проведено 124 огляди місць події, під час яких оглянуто:

  • 148 пошкоджених внаслідок обстрілів будівель, споруд, автотранспорту;
  • 17 трупів загиблих осіб.

Проведено 199 допитів осіб про факти вчинення російськими військами воєнних злочинів.

Під час проведення заходів з відновлення публічної безпеки та правопорядку на території Донецької області, поліцейськими Луганщини за базами даних Інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції» (далі - ІПНП) проведено 12283 перевірки осіб, 11659 перевірок мобільних телефонів, 9751 перевірку транспортних засобів. За результатами виявлено 28 розшукуваних осіб, 8 транспортних засобів, що перебували у розшуку.

Разом з цим, виявлено 46 адміністративних правопорушень (у тому числі 20, передбачених ст. 130 КУпАП – керування транспортними засобами у стані сп’яніння).

Також, припинено 1 факт незаконного обігу зброї та 10 фактів незаконного обігу наркотичних засобів (з незаконного обігу вилучено 41,9 гр. наркотичних засобів, 22 од. лікарських засобів (пігулки), а також 1 пристрій для вживання наркотиків).

Зведеним загоном ГУНП, який дислокується на деокупованій території Куп’янського і Ізюмського районів Харківської області, забезпечено діяльність блокпостів, груп швидкого реагування, груп з проведення контрдиверсійних заходів, а також чергових частин територіальних підрозділів поліції.

Під час виконання спеціальних службових завдань на території Харківської області здійснено реагування на 6865 повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, розкрито 8 злочинів, виявлено 499 адміністративних правопорушень.

За базами ІПНП здійснено 192161 перевірку осіб, 187632 перевірки мобільних телефонів та 201607 перевірок транспортних засобів.

Проведеними заходами виявлено: 11 колаборантів, 1 військовослужбовця рф, 214 розшукуваних осіб, 70 розшукуваних транспортних засобів, 8 розшукуваних мобільних телефонів, 1 безвісно зниклу особу.

Припинено 100 фактів незаконного обігу наркотичних речовин (вилучено: 2146,75 гр. наркотичних засобів, 106 од. лікарських засобів (пігулки), 3 пристрої для вживання наркотиків), а також 21 факт незаконного обігу зброї (вилучено: 4 автомати, 18 магазинів та 1 затвор до автомату, 2637 набоїв

різного калібру, 19 гранат, 8 корпусів від гранат, 20 запалів, 1 штик-ніж, 10 тротилових шашок, 2 саморобних вибухових пристрої, 5 мін, 1,5 кг тротилу, 200 гр пластиду, 4,5 кг пороху, 40 одиниць розукомплектованих боєприпасів ВОГ-17, 29 капсулів детонаторів, та інше).

На пункті пропуску «Покровка» у Сумській області, в період з січня 2024 року до початку активних бойових дій на цьому напрямку прикордоння у серпні минулого року, працівниками ГУНП проводились заходи з перевірки осіб, які перетинають державний кордон з боку країни-агресора. Метою перевірки було отримання інформації про вчинені, у тому числі на окупованій території, кримінальні правопорушення та осіб, що їх вчинили, встановлення місця знаходження безвісти зниклих, виявлення осіб, які сприяли окупантам та причетні до колабораційної діяльності, мають наміри вчинити правопорушення та інші дії на території держави в інтересах країни-окупанта.

Під час проведення відповідних заходів, за базами даних ІПНП, здійснено 6591 перевірку осіб та 5192 перевірки мобільних телефонів, проведені допити в якості свідків в кримінальних провадженнях 926 осіб – мешканців Луганської області.

Результатами проведеної роботи стало: встановлення місця знаходження 95 розшукуваних осіб та 26 злочинців, що перебували у розшуку, а також отримання інформації про причетність до діяльності створених на території Луганської області окупаційних адміністрацій 11 осіб та про дислокацію і переміщення сил і засобів збройних сил російської федерації.

Працівники відділу вибухотехнічної служби ГУНП, у складі зведеного загону фахівців вибухотехнічної служби НПУ, при виконанні завдань на території Харківської області, здійснили 1418 виїздів, під час яких оглянули близько 80 га ділянок, виявили та вилучили 650 боєприпасів (гранати, постріли до гранатометів, артилерійські боєприпаси, протипіхотні та протитанкові міни, реактивні системи залпового вогню, некеровані та керовані ракети, авіабомби тощо), 5,8 кг вибухових речовин, знищили 1360 вибухонебезпечних предметів та майже 5 кг вибухових речовин.

За місцем тимчасової дислокації у м. Дніпро Головним управлінням Національної поліції в Луганській області проводилися заходи, спрямовані на виявлення та документування кримінальних правопорушень, вчинених на території Луганської області, у тому числі з початку її окупації, встановлення інформації про безвісти зниклих осіб та їх розшук, розслідування воєнних та інших злочинів, а також забезпечувалося надання, в межах компетенції, поліцейських сервісних послуг внутрішньо переміщеним з Луганської області особам.

За минулий рік Головним управлінням отримано та зареєстровано понад 7,3 тис. заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші, не пов’язані з ним, події.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена інформація про вчинення 3716 кримінальних правопорушень, з яких 3588 тяжких та особливо тяжких.

У тому числі, впродовж минулого року забезпечено відкриття 293 кримінальних проваджень та проведення в них досудового розслідування за фактами вчинення на території Луганської області злочинів військовослужбовцями збройних сил рф і їх пособниками, з яких:

  • порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) - 252;
  • захоплення державних або громадських будівель чи споруд (ст. 341 КК України) - 16;
  • колабораційна діяльність (ст. 1111 КК України) - 16;
  • інші – 9.

За підслідністю до СБУ передано 390 кримінальних проваджень щодо скоєння 398 кримінальних правопорушень, з них:

  • посягання на територіальну цілісність і недоторканість України (ст. 110 КК України) 2 провадження (2 правопорушення);
  • колабораційна діяльність (ст. 1111 КК України) 14 проваджень (14 правопорушень);
  • пособництво державі-агресору (ст. 1112 КК України) 2 провадження (4 правопорушення);
  • порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) 372 провадження (378 правопорушень).

Всього, за результатами досудового розслідування, впродовж 2024 року 40 (2023 рік - 36) особам повідомлено про підозру у вчиненні 45 (2023 рік - 50) кримінальних правопорушень, з яких:

  • 1 особу у вчинені 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 2 ст. 260 (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 1 правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 2 осіб у вчиненні 2 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 1 правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 2 осіб у вчиненні 2 правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 3 осіб у вчиненні 3 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення за попередньою змовою групою осіб), ч. 7 ст. 1111 (колабораційна діяльність), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 3 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 358 (підроблення документів), ч. 4 ст. 358 (використання підроблених документів) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 1 правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 2 правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 2 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України;
  • 2 особи у вчиненні 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України;
  • 1 особу у вчиненні  1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України;
  • 17 осіб у вчиненні 17 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) КК України;
  • 1 особу у вчиненні  1 правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 4261 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України;
  • 2 осіб у вчиненні 1 правопорушення у співучасті (ч. 2 ст. 28 КК України), передбаченого ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України;
  • 1 особу у вчиненні 2 правопорушень у співучасті (ч. 2 ст. 28 КК України), передбачених ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни), ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України.

Як приклад, слідчими ГУНП розслідувалося кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Досудовим розслідуванням було встановлено, що в листопаді 2016 року у м. Луганську невстановлені особи незаконно позбавили волі 21 річну місцеву мешканку, після чого її утримували у місцях несвободи, де так звані «працівники МГБ ЛНР» проводили з нею довготривалі та часті незаконні слідчі дії із заподіянням тілесних ушкоджень та застосуванням психологічного тиску, з метою отримання від неї свідчень про співпрацю з українськими розвідувальними службами. Також, під час проведення таких «слідчих дій» 35 річний луганчанин, так званий «слідчий МГБ ЛНР», вчинив відносно потерпілої насильницький акт сексуального характеру. В подальшому, за сфабрикованою справою потерпілу було засуджено так званим «Воєнним судом ЛНР» за статтею 335 «Кримінального кодексу ЛНР» - державна зрада, до покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

В ході досудового розслідування були зібрані необхідні докази, які засвідчували незаконність дій «генеральної прокуратури ЛНР» та «воєнного суду ЛНР» при безпідставному обвинуваченні потерпілої та її засудженні за діяння, яке вона не вчиняла, та яке не є кримінальним правопорушенням, згідно законодавства України та міжнародного права, чим були порушені вимоги Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, Додаткового протоколу І від 08.06.1977 до цієї конвенції.

За вчинення цих злочинів «прокурору генеральної прокуратури ЛНР» та «судді воєнного суду ЛНР» повідомлено про підозру в серпні 2024 року (за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України), а також у листопаді 2024 року повідомлено про підозру «слідчому МГБ» (за ч. 1 ст. 438 КК України).

Прийнято рішення про направлення до суду обвинувального акту у 35 (2023 рік - 22) кримінальних провадженнях про вчинення 41 (2023 рік - 28) кримінального правопорушення:

  • 1 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 2 ст. 260 КК України (створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань);
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 2 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 2 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 7 ст. 1111 (колабораційна діяльність) КК України;
  • 1 провадження щодо 3 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 7 ст. 1111 (колабораційна діяльність), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) КК України;
  • 1 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 (замах), ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство), ч. 5 ст. 4261 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 119 (вбивство через необережність) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство) КК України;
  • 1 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення чи розтрата чужого майна), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України;
  • 2 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) КК України;
  • 1 провадження щодо 2 правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України; 
  • 16 проваджень щодо 16 правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) КК України;
  • 1 провадження щодо 1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України.

Як приклад, 28.06.2024, в порядку ст. 297-1 КПК України, направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розпочатому 15.08.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ст. 341 КК України, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України, ч. 2 ст. 28, ч. 7 ст. 1111 КК України, досудовим розслідуванням в якому встановлено, що організована група у складі 3 осіб, на початку березня 2022 року, перебуваючи на території м. Старобільська Луганської області, виконали дії, пов’язані із захоплення будівель та споруд Старобільської окружної прокуратури Луганської області, з метою подальшого встановлення контролю над приміщеннями прокуратури та незаконного користування ними. Крім того, ця група осіб, на початку березня 2022 року, маючи умисел на носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу, придбали автоматичну зброю та пістолети, бойові припаси до них, а також ці особи добровільно увійшли до складу незаконного збройного формування, створеного на базі так званої прокуратури Старобільського району «луганської народної республіки», і вчиняли активні дії, спрямовані на допомогу державі – агресору.

13.12.2024 направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному проваджені, відкритому за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 260, ч.2 ст. 262 та ст. 341 КК України, відносно обвинуваченого громадянина іноземної держави. Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в березні-квітні 2014 року обвинувачений, діючи за попередньою змовою групою осіб, захопив будівлі та споруди УСБУ в Луганській області, ЛОДА, ГУ МВС та Луганської обласної прокуратури, з метою викрадення вогнепальної зброї з будівлі УСБУ, приймав участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування на території Луганської області. Зокрема, з початку травня 2014 року, вказаного громадянина було зараховано до одного з підрозділів не передбаченого законом збройного формування, так званої «Казацкая Национальная Гвардия Всевеликого войска Донского им. М.И. Платова», який дислокувався на території Станично-Луганського району Луганської області, на посаду стрільця, при цьому, йому було видано формений одяг, вогнепальну зброю та боєприпаси до неї. Перебуваючи у складі НЗФ зазначена особа виконувала обов’язки з несення служби на території вищевказаного підрозділу, а також утриманні бойових позицій в напрямку підконтрольних територій України, а саме населених пунктів Станиця Луганська, населених пунктів Миколаївка та Піонерське Луганської області.

Проведено окрему роботу з підвищення ефективності досудового розслідування в кримінальних провадженнях, відкритих за фактами безвісного зникнення осіб. Протягом 2024 року встановлено місце знаходження 689 осіб, які зникли безвісти, з них: 270 – живими та 419 - загиблими. Станом на 01.01.2025 досудове розслідування здійснювалося у 4579 відповідних кримінальних провадженнях за фактами безвісного зникнення 6082 осіб, у тому числі 644 дітей.

У вказаних провадженнях щодо безвісного зникнення осіб за особливих обставин протягом минулого року призначено 5956 молекулярно-генетичних експертиз, долучено до матеріалів провадження 3784 висновки експертів. Стосовно 2581 безвісно зниклої особи у їх близьких осіб відібрано два та більше біологічних зразків.

З 10.10.2024 працівники ГУНП в Луганській області приймають участь у забезпечені діяльності у м. Дніпро Спеціалізованого центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин, у якому працюють слідчі, оперативні працівники, спеціалісти – криміналісти та психологи ГУНП в Луганській, Донецькій та Дніпропетровській областях, представники Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин. З початку роботи Спеціалізованого центру працівниками ГУНП в Луганській області прийнято 487 дзвінків на «гарячу лінію», за якими громадянам надано інформацію щодо розслідування кримінальних проваджень, а також проведені особисті прийоми 27 громадян, під час яких здійснений відбір 15 біологічних зразків, проведено 6 ознайомлень з матеріалами кримінального провадження, прийнято 8 заяв про незаконне позбавлення волі або безвісне зникнення осіб на тимчасово окупованій території.

З метою підвищення ефективності роботи підрозділів ГУНП з встановлення місця знаходження безвісти зниклих осіб, документування та розслідування кримінальних правопорушень, активно використовувалися можливості міжнародного поліцейського співробітництва.

Так, до Генерального секретаріату Інтерполу направлено 169 запитів з метою публікації «Жовтого сповіщення» (встановлення місця перебування безвісно відсутніх осіб або ідентифікація особи, яка не може повідомити відомості про себе), з яких по 111 особам інформація облікована в банках даних Інтерполу, по 6 особам очікується результат розгляду запитів, 2 матеріали знаходяться в опрацюванні, встановлено місце перебування 5 осіб та інформація знята з обліку, відмовлено в публікації матеріалів щодо 45 осіб з об’єктивних причин.

За обліками Генерального секретаріату Інтерполу здійснено перевірку 1790 осіб, а також проведена звірка з обліками бази даних МОКП – Інтерпол щодо 1672 транспортних засобів, оголошених у розшук ГУНП в Луганській області. За результатами перевірки встановлено місце знаходження 1 транспортного засобу, який перебуває у міжнародному розшуку за ініціативою правоохоронних органів Нідерландів.

За інформацією ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, каналами Європолу організовано інформування іноземних колег про причетність 37 осіб до колабораційної діяльності, які приймали активну участь в окупації Луганської області, а також осіб, які є їх зв’язками та можуть представляти їх інтереси на території країн – членів Євросоюзу.

В рамках надання підтримки та сервісних поліцейських послуг внутрішньо переміщеним особам з Луганської області, ГУНП проводилася  профілактична робота з громадянами на базі гуманітарних хабів та шелтерів, а також були організовані заходи з учнями навчальних закладів, які проходять навчання у форматі «онлайн».

Зокрема, проведено 9 робочих зустрічей з адміністраціями 3 гуманітарних хабів та 3 шелтерів для внутрішньо-переміщених осіб на території м. Дніпро, на яких обговорювалися потреби осіб, що перемістилися з Луганщини, а також взято участь у 34 нарадах з адміністрацією навчальних закладів та підрозділів освіти військово-цивільних адміністрацій Луганської області. Серед внутрішньо-переміщених осіб проведено 3 інформаційних заходи з протидії шахрайствам.

У 2024-2025 навчальному році 83 заклади освіти Луганської області здійснюють освітній процес, з яких 82 у дистанційній формі та 1 в очній формі навчання,                     у               яких              навчається                    близько   25                  тисяч       осіб.             Ювенальними поліцейськими протягом 2024 року організовано та проведено 190 «Уроків з поліцейськими» на безпекові теми, в яких прийняли участь 4491 учень. Серед актуальних тем проведених занять: посилення безпеки дорожнього руху, профілактика правопорушень, вчинених дітьми та стосовно них, недопущення участі молоді у небезпечних радикальних рухах, дотримання здорового способу життя, мінна безпека, безпечний інтернет простір, відповідальність за співпрацю з ворогом, протидія торгівлі людьми та всім формам насильства та жорстокого поводження, тощо. Крім того, проведено 14 офлайн-заходів в шелтерах для дітей ВПО на профілактичні теми, якими охоплено 234 дитини.

У ЗМІ опубліковано 32 профілактичні матеріали на безпекову тематику в дитячому середовищі.

З грудня 2023 року розпочато заходи щодо участі підрозділів ГУНП в Луганській області в реалізації Концепції безпеки закладів освіти, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2023 року № 301-р.

У зв’язку з тим, що навчальні заклади регіону працюють у дистанційній формі навчання та не мають адміністративних будівель, реалізація вказаної Концепції та проєкту «Служба освітньої безпеки» на території Луганської області не здійснювалась. Водночас, працівниками ГУНП в Луганській області забезпечено надання практичної допомоги з реалізації вказаного проєкту на території Дніпропетровської області.

Так, для участі у вищезазначеному проєкті, відібрано та підготовлено 40 поліцейських з числа особового складу ГУНП в Луганській області, які пройшли відповідне навчання. В період з січня по травень 2024 року вказані поліцейські виконували функції із забезпечення безпеки у 37 навчальних закладах Дніпропетровської області в яких навчалося 14213 дітей.

Вживалися заходи щодо протидії домашньому насильству та насильству за  ознакою  статі.  Представників  ГУНП  включено  до  складу  Обласної  координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми на полях якої, спільно з неурядовими громадськими організаціями, зокрема, громадською організацією «Платформа розвитку «СМР», на постійній основі вирішуються питання щодо запобігання та протидії домашньому насильству, а також надання допомоги постраждалим від насильства.

Працівники ГУНП взяли участь в 9 нарадах із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а саме: в 8 районних та 1 обласній координаційній раді з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, на яких обговорені спільні заходи щодо протидії домашньому насильству серед внутрішньо переміщених осіб Луганської області та шляхи вирішення питань допомоги постраждалим особам в умова дії воєнного стану.

Проводиться постійна інформаційна компанія в гуманітарних хабах ВЦА та шелтерах для ВПО серед мешканців Луганської області у напрямку протидії домашньому насильству. Протягом 2024 року організовано 9 таких заходів, під час яких проводилась роз’яснювальна робота з мешканцями Луганської області, які є внутрішньо переміщеними особами. Учасники забезпечувались профілактичними матеріалами (розповсюджено 673 листівки) та контактами центрів надання допомоги жертвам домашнього насильства та насильства за ознакою статі. З цієї тематики ювенальними поліцейськими проведено 21 онлай-урок у закладах освіти Луганської області якими охоплено понад 480 дітей.

Головним управлінням організовано належну взаємодію та надання практичної допомоги підрозділам ГУНП в Дніпропетровській області і за іншими напрямками забезпечення правопорядку.

Так, з 28.03.2024 до 14.06.2024 забезпечено діяльність спільних з ГУНП в Дніпропетровській області мобільних груп з протидії незаконному виробництву та обігу підакцизних товарів, зокрема тютюнових виробів. Під час проведення заходів вказаними групами виявлено 11 фактів порушення торгівлі тютюновими виробами, вилучено 3363 пачки тютюнових виробів без марок акцизного збору.

З 22.06.2024 по теперішній час працівники ГУНП в Луганській області залучаються до забезпечення публічної безпеки та правопорядку у м. Дніпро шляхом патрулювання у вихідні дні (з п’ятниці по неділю).

Крім того, підготовлено та погоджено з керівництвом ГУНП в Дніпропетровській області розрахунок залучення особового складу ГУНП в Луганській області до охорони публічного порядку, надання допомоги населенню у разі аварійного масштабного відключення електропостачання на території м. Дніпро, викликаного ракетними обстрілами з боку російської федерації.

У 2025 році Головним управлінням Національної поліції в Луганській області буде продовжено виконання функцій і завдань за призначенням, у тому числі, відповідно до Переліку пріоритетів діяльності Національної поліції України на 2025 рік, який визначений Міністерством внутрішніх справ, за наступними напрямками:

І. Відсіч та стримування збройної агресії російської федерації, виконання завдань територіальної оборони, заходів правового режиму воєнного стану.

ІІ. Безпечна громада та формування безпечного середовища.

III. Протидія найбільш актуальним для воєнного стану кримінальним правопорушенням.

IV. Розвиток інформаційних технологій, уніфікація зв’язку та кіберзахист.

V. Посилення інституційної спроможності органів і підрозділів поліції.

VI. Розвиток міжнародного співробітництва Національної поліції України, у тому числі в умовах євроінтеграційних процесів.

ГУНП в Луганській області

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
          

Поділитись
Дізнайтеся також
Дізнайтеся також

Усі новини