30.12.2024 12:30
Комунікаційна кампанія «Разом навчаємося і зростаємо»
Повномасштабне російське вторгнення завдало відчутного удару по системі освіти України. Майже 3 800 навчальних закладів були пошкоджені або зруйновані, така сама загроза існувала і для інших шкіл, училищ, вищих навчальних закладів. Ці обставини змусили понад 5 мільйонів українських школярів і студентів та їхніх викладачів суттєво змінити своє звичне життя – навчання повністю або частково перейшло в онлайн формат, а деякі освітні програми були на певний час призупинені.
Проте саме в цих умовах спроможність держави й освітян забезпечити якісну освіту дітей та молоді є критично важливою, адже йдеться про майбутнє нації, тих, хто працюватиме на відбудову та модернізацію України. Тому освіта є однією з найважливіших, стратегічних сфер та важелів розвитку, і це беззаперечно.
Аби ефективно мінімізувати розрив в освіті, Європейська Комісія вже від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну застосувала комплексний підхід до підтримки українських учнів та студентів – як тих, хто навчається в Україні, так і тих, хто змушений шукати притулку у країнах-членах ЄС.
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочинає нову комунікаційну кампанію “Разом навчаємося і зростаємо”, аби якомога більше молодих українців, їхніх батьків, викладачів, а також широка громадськість дізналися:
- про результати і можливості, що їх забезпечує українським дітям та молоді послідовна підтримка ЄС в цілому та від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну – зокрема;
- про переваги та перспективи для сфери освіти, що їх отримає Україна після вступу до ЄС.
Нагадаємо, що станом на сьогодні понад 700 000 українських дітей навчаються в школах ЄС, чимало – у вищих навчальних закладах. Питання підтримки їхніх зав’язків з Україною та наступного повернення додому є предметом громадського занепокоєння, обговорення та виклику, адже вони адаптувались у нових умовах і, головне, почуваються у безпеці. Але вони – українці, кожен з них – важливий для України й країна покладається на них, як на розбудовників та творців майбутнього держави. Тому надзвичайно важливо створити об’єктивно привабливі умови для їхнього повернення та зростання на Батьківщині. Один з таких інструментів – системні, цілеспрямовані інвестиції в систему освіти, яка буде також гармонізована з системою освіти ЄС, що забезпечить комфортні, рівні умови і для тих, хто повертається, і для тих, хто навчається в Україні.
ЄС давно і послідовно сприяє реалізації стратегічних пріоритетів в освітній сфері України, підтримуючи середню та вищу освіту, професійно-технічне навчання, оволодіння новими навичками. Співпраця також зосереджена на розширенні процесу інтеграції та приєднання України до спільного Європейського освітнього простору.
Кампанія спрямована на підвищення обізнаності та формування у широкої аудиторії усвідомленого розуміння:
- внеску ЄС у забезпечення доступної та системної освіти в Україні, включно з можливістю інтеграції до Європейського освітнього простору;
- внеску ЄС у формування системи безпечної та безперервної освіти протягом усього життя;
- нових можливостей для української молоді та академічної спільноти, що їх надають фінансовані ЄС програми й проєкти.
Від початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну разом з традиційними напрямками підтримки і як першочерговий в умовах війни визначено ще один – створення безпечного доступу дітей в Україні до освіти.
Призначені на ці цілі ресурси скеровуються на важливі аспекти забезпечення освітнього процесу у початковій, середній, вищій та професійній освіті:
- відновлення, ремонт та реконструкцію шкіл;
- створення безпечних і сучасних навчальних просторів;
- підвищення обізнаності про мінну небезпеку;
- надання психосоціальної підтримки дітям, вчителям та опікунам.
Всеукраїнська комунікаційна кампанія “Разом навчаємося і зростаємо” включатиме інформаційні, освітні та публічні заходи з різноманітними інтерактивними елементами, онлайн і офлайн.
Нова комунікаційна кампанія “Разом навчаємося і зростаємо” триватиме з вересня 2024 по січень 2025 року.
Щоб дізнатися більше про події комунікаційної кампанії, слідкуйте за новинами на сайті https://eu4ukraine.eu/, а також на сторінках Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/Х.
_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
02/01/2025
НМТ-2025: Календар проведення
02/01/2025
Телефонна «гаряча лінія» МОЗ
Усі новини