Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

24.12.2024 13:00

Щонайменше кожен четвертий українець має запит на безбар’єрність – Олена Зеленська

cb12593b-0179-4298-99de-ea106171f551.jpeg

Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар’єрності, що відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби.

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на «після війни». Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила дружина Президента.

Учасники засідання проаналізували результати, яких вдалося досягти цього року, та обговорили плани на наступний. Зокрема, профільні міністри розповіли про механізми впровадження різних послуг, працевлаштування та ветеранську політику.

За підсумками діяльності за рік можна зазначити, що Міністерство розвитку громад та територій провело моніторинг доступності укриттів – лише 8,2% з них можна назвати безбар’єрними. Вже розроблені методичні рекомендації стосовно доступності інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп та створення й роботи місцевих рад безбар’єрності.

Міністерство соціальної політики реалізувало проєкт «Вдосконалення системи забезпечення допоміжними засобами реабілітації», започаткувало професію «Протезист-ортезист», яку вже можна здобути в чотирьох ЗВО, та забезпечило житлом 57 великі прийомні родини.

Міністерство економіки реалізувало проєкт «Робота без бар’єрів», який передбачає, зокрема, надання грантів підприємцям на створення додаткових робочих місць. Загалом виділили 21,5 тис. мікрогрантів на понад 5 млрд грн, і завдяки цьому вдалося створити понад 40 тис. робочих місць.

Крім того, 1100 ветеранів і членів їхніх родин отримають загалом близько 500 млн. гривень інвестицій на розвиток власної справи.

Міністерство охорони здоров’я реалізувало проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги». Тепер 316 медичних закладів надають послуги за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Протягом року її отримали понад 280 тис. пацієнтів.

Крім того, на базі сучасних реабілітаційних відділень створено сім центрів досконалості, де підвищують кваліфікацію фахівців і впроваджують передові методи допомоги.

Міністерство освіти і науки продовжує реалізацію Національної стратегії розвитку інклюзивного навчання. Зараз в Україні понад 60 тис. дітей з особливими освітніми потребами, працює 673 інклюзивно-ресурсних центрів.

Цьогоріч вдалося відкрити шість нових осередків Школи Супергероїв, де діти можуть навчатися під час лікування чи реабілітації.

Також триває будівництво 73 укриттів на прифронтових і прикордонних територіях.

Крім того, вдалося запустити проєкт «Точка дотику» для людей, які втратили зір унаслідок війни. Це комплексне безкоштовне навчання, яке дає змогу сформувати потрібні в повсякденному житті навички.

Міністерство молоді та спорту реалізує проєкт «Адаптивні клуби «Нестримні». Протягом цього року надано гранти 85 клубам на їх діяльність, а також на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України підготували 135 тренерів для роботи з фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни з інвалідністю.

Міністерство у справах ветеранів веде реалізацію проєкту «Розвиток спорту для ветеранів», а також розповіло про проведення Всеукраїнських спортивних змагань у межах підготовки національної збірної команди України до участі в «Іграх Нескорених».

Міністерство внутрішніх справ реалізує проєкт «Автошкола для людей з інвалідністю». Такі школи вже доступні на Київщині, у Львові, Одесі, Кропивницькому, Кам’янці-Подільському та Кривому Розі. Посвідчення водія отримали 104 людини, з яких 36 – військові.

Крім того, стартував проєкт «Перезавантаження: реабілітація» з фокусом на навчання працівників МВС, які втратили зір, і розпочалася робота із запуску системи 112, яка об’єднуватиме всі екстрені служби.

Міністерство оборони України цьогоріч українські захисниці вперше отримали комплекти літніх польових костюмів.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій реалізує рекомендації для органів влади щодо того, як надавати людям інформацію в зручній формі та в зручний спосіб.

Міністерство цифрової трансформації реалізує проєкт «Програма цифрової освіти», у межах якого був прийнятий європейський стандарт доступності цифрових послуг.

На порталі «Дія.Освіта» вже зареєстровані понад 2,2 млн користувачів, 20 освітніх продуктів доступні жестовою мовою, 111 освітніх серіалів мають субтитри.

Центральна виборча комісія ознайомила з реалізацією проєкту «Покращення доступності волевиявлення для людей з інвалідністю». Триває тестування обладнання, що допоможе зробити процес виборів доступним для всіх охочих.

Перша леді подякувала відомствам за роботу й закликала й далі розвивати безбар’єрність в Україні.

«Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар’єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – підсумувала Олена Зеленська.

_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: