23.12.2024 23:00
Не тільки професійні дипломати, а й кожен і кожна з нас нині є амбасадорами України у світі – Олена Зеленська під час вручення відзнаки «Почесний амбасадор»
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у заході «Почесний амбасадор 2024. Воля до перемоги», який уже вдруге проводить МЗС, щоб відзначити внесок українців та іноземців у зміцнення позицій нашої країни на світовій арені.
«Не тільки професійні дипломати, а й кожен і кожна з нас – це амбасадори України у світі. Кожне наше слово, кожен вчинок може підтримати країну, якщо ми не мовчимо, не боїмося», – сказала дружина Президента.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга подякував Олені Зеленській та її команді за вагомий внесок у розвиток публічної дипломатії України. Окремо він відзначив спільну з МЗС реалізацію унікальних міжнародних ініціатив, що підсилюють упізнаваність України за кордоном. Ідеться про проєкти «Українська книжкова поличка», «Україномовні аудіогіди», Глобальну коаліцію українських студій і Саміт перших леді та джентльменів.
«Амбасадори України формують зв’язок між Україною та іншими на рівні емоцій і цінностей. Для нас украй важливо бути присутніми не тільки в рішеннях політиків, а й у серцях мільйонів людей», – сказав Андрій Сибіга.
Цьогоріч міністр закордонних справ також започаткував нову, особливу відзнаку – «Воля до перемоги». Нагороди отримали:
- Андрій Різоль, почесний амбасадор України у сфері культурної дипломатії;
- «Нова пошта», почесний амбасадор України у сфері економічної дипломатії;
- Маріанна Душар, почесний амбасадор України у сфері кулінарної дипломатії;
- Ірина Матяш, почесний амбасадор України у сфері науково-освітньої дипломатії;
- паралімпійська збірна України, почесний амбасадор України у сфері спортивної дипломатії;
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, почесний амбасадор України у сфері цифрової дипломатії;
- Богдан Гаврилишин, почесний амбасадор України – справа життя;
- Максим Буткевич, почесний амбасадор України – воля до перемоги;
- Наріман Джелял, почесний амбасадор України у сфері експертної дипломатії.
Відзнаку Наріману Джелялу, який улітку цього року повернувся додому з російського полону, вручила Олена Зеленська.
«Він фактично єдиний із керівництва Меджлісу залишився в Криму попри постійні погрози російських спецслужб. І навіть із російського полону продовжував свідчити про утиски кримськотатарського народу. Мало нагород, щоб ушанувати таку стійкість. Тому наш обов’язок – щоб, окрім українських студій, у світі з’явилися кримськотатарські студії», – сказала перша леді.
Номінантів на премію висували неурядові організації (українські та іноземні), діяльність яких пов’язана з публічною дипломатією, а також офіційно зареєстровані організації закордонних українців. Розгляд кандидатів та визначення переможців здійснювала експертна комісія МЗС.
_________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: