30.10.2024 17:00
Винахід науковців луганського університету скоро з’явиться на фронті
«Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації універсальний безпілотний багатоцільовий транспортер переднього краю BoarTAC. За цією розробкою, яка вже пройшла технічні випробування і готується до випробування боєм, стоять наші земляки – науковці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля», – повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.
У рамках інноваційного проєкту, який враховує бойовий досвід українських Захисників, розроблено новий універсальний багатоцільовий транспортер. Цей наземний роботизований комплекс об'єднує в собі сучасні технології, що дозволяють ефективно виконувати різноманітні завдання в умовах бойових дій.
Новинка вирізняється низьким силуетом, що робить її малопомітною для ворога, а також малошумним ходом, що підвищує шанси на успіх у критичних ситуаціях. Комплекс оснащений бронею, здатною витримувати вогонь з вогнепальної зброї та уламки, що забезпечує додатковий рівень захисту для оператора.
Завдяки простоті в експлуатації та високій ремонтопридатності у польових умовах, транспортер стане незамінним помічником для військових. Його висока прохідність та тяглова сила дозволяють ефективно долати складні маршрути, а також перевозити до 200 кг вантажу чи тягнути причіп з аналогічною вагою.
Дистанційно керований оператором, цей роботизований комплекс може виконувати широкий спектр завдань: від доставки боєприпасів та провізії до евакуації поранених. Спеціально розроблена багатофункціональна платформа з кріпленнями дозволяє швидко адаптувати транспортер під різні потреби. Наприклад, його можна використовувати для розмінування чи встановлення мінних загороджень.
Крім того, транспортер має потенціал стати мобільним вогневим засобом, оскільки є можливість інтеграції дистанційно керованих бойових модулів з гранатометами та кулеметами. А при необхідності його можна використовувати як дрон-камікадзе, що робить його універсальним інструментом для виконання військових завдань.
Завдяки широким гусеницям із великими ґрунтозачепами та захисним бампером, новий роботизований комплекс успішно долає бездоріжжя, рови та неглибокі водні перешкоди, що робить його незамінний у сучасних бойових умовах. Українські Захисники отримали потужний інструмент, що не тільки підвищує безпеку, але й ефективність виконання завдань на полі бою.
____________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах: