24.10.2024 17:00
418 учасників бойових дій з числа ВПО з Луганщини вже придбали житло, понад 3 000 військових і ветеранів отримали грошову допомогу від своїх громад, 4 800 обрали для вищої освіти луганські університети
Начальнику Луганської обласної військової адміністрації Артему Лисогору доповіли про стан виконання доручень за результатами засідань Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Питання стосувались 10 основних напрямів діяльності облдержадміністрації – від соціального захисту населення до земельних та майнових відносин.
Основну увагу очільник Луганщини приділив саме забезпеченню прав ВПО, соціальному захисту ветеранів війни, розбудові безпечного освітнього середовища тощо.
Так, було повідомлено, що соціальні послуги населенню надають три обласні заклади (Луганський обласний центр соціально-психологічної допомоги, Попаснянський обласний будинок-інтернат та Луганський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження»), 14 установ надавачів соціальних послуг та дві реабілітаційні установи територіальних громад області. Ці заклади реалізують базові, спеціалізовані та інноваційні (допоміжні) соціальні послуги. Протягом 2024 року їх отримали понад 21 тис. осіб.
У громадах впроваджують заходи психологічної реабілітації, навчання/перекваліфікації/отримання вищої освіти ветеранами з подальшим працевлаштуванням та забезпеченням житлом. Триває розвиток ветеранського підприємництва, регіональної інфраструктури ветеранської політики.
Створена система реабілітаційної, психологічної та паліативної допомоги. Першочергово медичні послуги надаються військовослужбовцям Сил Оборони України, ветеранам війни та членам їх сімей.
У 12 закладах охорони здоров’я Луганської області створена система психіатричної та психосоціальної підтримки, у т. ч. військовослужбовцям Сил Оборони України та членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Три установи Луганської області уклали договір з Міністерством у справах ветеранів України щодо надання безоплатної психологічної допомоги особам із числа звільнених з військової служби, ветеранів війни, інших пільгових категорій.
Починаючи з 2015 року студентами Луганського національного університету імені Тараса Шевченка стали понад 3 000 військовослужбовців ЗСУ. Крім цього, ветерани долучаються до проведення курсів з надання невідкладної медичної допомоги.
Така робота також проводиться Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля. За 10 років збройної агресії російської федерації проти нашої держави у СНУ здобули і на цей час продовжують здобувати вищу освіту понад 1,8 тис. українських військовослужбовців та військовослужбовиць.
СНУ напрацьовано досвід реалізації соціально значущих регіональних, національних та міжнародних проєктів. Зокрема, відповідно до програми «Адаптація військовослужбовців до умов мирного життя та навчання», створено центр неформальної освіти та соціальної комунікації «ВетеранХаб» і реалізовано проєкт «Професійна підготовка (перепідготовка) на цивільні спеціальності ветеранів АТО/ООС, учасників бойових дій та членів їхніх сімей».
Для ветеранів війни та членів їх сімей, які вирішили зайнятись підприємницькою діяльністю, розроблено каталог державних і міжнародних програм підтримки ветеранського бізнесу.
Найбільш актуальним питанням залишається реалізація права ветеранів війни на житло. Наразі в Луганській області на обліку для отримання грошової компенсації на житлові приміщення перебуває 488 осіб з числа ветеранів війни, вже придбали житло 418 учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб.
Громадами прийняті 26 місцевих програм підтримки ветеранів та членів їхніх родин. На їх фінансування з місцевих бюджетів виділено 90,5 млн грн, з яких за 10 місяців поточного року використано 50,9 млн грн. Зокрема, надано матеріальну допомоги 1076 військовослужбовцям, 1940 ветеранам, 200 членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
Артем Лисогор акцентував на необхідності розширення програм забезпечення тимчасовим житлом переселенців з Луганщини. Наразі громадами створений 51 об’єкт, де мешкають 1267 луганчан.
У перспективі створення ще 14 МТП на 1900 осіб. Усі вони забезпечені альтернативними джерелами живлення. З міжнародними партнерами опрацьовується питання забезпечення шелтерів сонячними батареями та станціями очищення води.
____________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
20/11/2024
Луганська делегація зустрілася із Надією Сологуб, керівницею групи дружби «Україна-Франція»
20/11/2024
Державні програми підтримки бізнесу
Усі новини