21.10.2024 18:00
Координаційний центр підтримки цивільного населення розглянув роботу з молоддю та надання соціальних послуг
Питання роботи з молоддю та стан надання соціальних послуг ВПО з Луганщини розглянули на черговому засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при облдержадміністрації.
«Молодь Луганщини довела свою роль у розвитку громад: створені Молодіжні ради при військових адміністраціях, центри, креативні простори, шелтери тощо. Це дійсно кістяк майбутнього нашого регіону», - зазначила заступниця голови облдержадміністрації, очільниця Координаційного центру Катерина Безгинська.
Так, за останні пів року проведено понад 120 різних заходів для дітей та молоді вразливих категорій з числа ВПО. За підтримки міжнародних партнерів та органів влади приймаючих громад було відкрито ресурсні центри для молоді Луганщини у містах Дніпро, Ворохта та Чернівці.
За ініціативи військових адміністрацій області - молодіжні платформи на базі гуманітарних хабів області – «Територія успіху» м. Київ (Старобільська РВА) та «Твоя територія» м. Рівне (Кремінська МВА).
Разом з тим обласною владою підтримуються спортивні заклади регіону та перспективні спортсмени – їм виплачуються стипендії та винагороди за підсумками виступів на міжнародних змаганнях.
Заслухавши доповідь, Катерина Безгинська надала доручення управлінню молоді та спорту Луганської ОВА посилити військово-патріотичну роботу із молоддю призовного віку.
Особливу увагу члени Координійного центру приділили наданню соціальних послуг у Луганській області. Цей напрям в роботі територіальних громад стрімко розвивається та змінюється.
На рівні територіальних громад соціальні послуги отримують понад 21 тис. людей: осіб з інвалідністю та людей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Переважно це інформування, консультування, надання натуральної допомоги, тощо.
Послуги з підтриманого проживання, забезпечення притулку надаються Сєвєродонецькою, Лисичанською та Новопсковською громадами.
Також було повідомлено, що з вересня запрацював Соціальний веб-портал електронних послуг Мінсоцполітики в частині, що забезпечує реєстрацію отримувачів і надавачів соціальних послуг, формування їхніх електронних кабінетів, кабінету кейс-менеджера та реалізацію цифрового інструменту «Ведення випадку» (кейс-менеджмент), що є складовою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.
Водночас територіальні громади області долучились до реалізації проекту із запровадження послуги життєстійкості – навчання навичкам бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним навіть за кризових умов.
На конкурсний відбір у вересні 2024 року щодо запровадження цієї послуги подали заявки Нижньодуванська, Гірська, Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжанська, Біловодська, Білокуракинська, Лозно-Олександрівська територіальні громади.
Також Луганська область розглядає можливість запровадження інституту помічника ветерана, який забезпечуватиме надання ветеранам війни, особам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною та членам їх сімей послуг із підтримки переходу від військової служби до цивільного життя, консультування щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг.
За підсумками розгляду питань керівникам громад та відповідних структурних структурних підрозділів облдержадміністрації надані доручення щодо розширення надання базових соціальних послуг населенню.
____________________________________________________________________________________________________
Громада у соцмережах:
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини