Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

17.06.2024 14:20

Катерина Безгинська долучилась до конференції «Грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб»

667023be6dcc0__2.jpg

Заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська долучилась до конференції «Грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб».

На заході, організованому тимчасовою спеціальною комісією з питань захисту прав ВПО, розглянули питання узгодження міжнародної допомоги та внутрішньої фіскальної політики для максимальної підтримки ВПО, вдосконалення механізмів грошової допомоги для переселенців та залучення донорів та стейкголдерів до скоординованого реагування на потреби ВПО.

Було зазначено, що з початку 2014 року міжнародні партнери України все більше використовують грошову допомогу як ефективний та своєчасний засіб реагування на гуманітарні потреби ВПО та постраждалих осіб. Наразі понад 30 гуманітарних організацій надають цю багатоцільову грошову допомогу.

Зі свого боку, представники органів влади мають підтримувати міжнародних партнерів у наданні такої допомоги, зокрема через механізми верифікації та діджиталізації даних отримувачів, а також використовувати найкращі практики та досвід у формуванні ефективних державних, регіональних та місцевих стратегій.

Як зазначила Катерина Безгинська, станом на 1 червня 2024 року на обліку в інших регіонах України перебувають 197,6 тис. ВПО або 159,0 тис. сімей ВПО, які після 24 лютого 2022 року перемістилися з території Луганської області та зареєструвалися за новим фактичним місцем проживання.

Соціально вразливі категорії складають: пенсіонери – 37,8 тис. осіб (19,1%); діти – 40,7 тис. осіб (20,6%); особи з інвалідністю – 9,1 тис. осіб (4,6%); інші – 3,0%.

За останньою інформацією ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України» продовжується централізоване нарахування державних соціальних допомог 17,2 тис. отримувачам на загальну суму 45,519 млн грн.

Крім цього, для розширення можливостей підтримки мешканців Луганщини, залучення додаткових джерел та інструментів для вирішення проблемних питань, створено Координаційні центри підтримки цивільного населення при облдержадміністрації та усіх місцевих військових адміністраціях.

Координаційні центри розглядають увесь спектр питань, які стосуються підтримки внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їх сімей, підтримки ментального здоров’я, забезпечення житлом, реалізації місцевих та регіональних програм підтримки, взаємодії з міжнародними партнерами та інші питання.

Крім цього, діє обласна Рада з питань ВПО, до складу якої входить 20 активних внутрішньо переміщених осіб.

З метою сприяння адаптації та подальшій інтеграції ВПО з Луганщини у життя приймаючих територіальних громад, мінімізації негативних наслідків, пов’язаних з внутрішнім переміщенням, а також створення належних умов для повернення таких осіб у місця їх постійного проживання після деокупації впроваджується Обласна комплексна цільова програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на період до 2025 року.

У поточному році нам виконання заходів Програми передбачено майже 154,6 млн грн. Аналогічні програми діють і на місцевому рівні.

Крім того, в громадах реалізуються програми підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, якими передбачено надання соціальних, медичних, освітніх, культурних та інших послуг для цих категорій.

На 2024 рік територіальними громадами області вже затверджено місцеві програми соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, на реалізацію яких передбачено фінансування у розмірі більше ніж 90,5 млн грн.

Спочатку року вже профінансовано понад 28 млн грн.

1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg