Широківська сільська військова адміністрація

Луганська область, Щастинський район

16.04.2024 14:41

Потребу у наданні послуги підтриманого проживання та стаціонарного догляду людей старшого віку розглянуто на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення

661ecc46899e7__35999433-1c9a-4d72-8353-9cf3d82c3754.jpg

Заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська та члени Координаційного центру підтримки цивільного населення при облдержадміністрації заслухали інформацію щодо потреби населення громад у наданні послуги підтриманого проживання та стаціонарного догляду людей старшого віку, людей з інвалідністю та необхідності створення центрів підтриманого проживання.

Так, Лисичанська та Сєвєродонецька громади задекларували потребу у створені по одному відділенню стаціонарного догляду, відповідно, розрахованих на 50 та 18 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

До Рубіжанської громади звернень від мешканців з числа осіб похилого віку та осіб з інвалідністю щодо отримання цих послуг не надходило.

Одночасно 142 внутрішньо переміщені особи, які мешкають у місті Вінниця і Вінницькій області, мають потребу у наданні соціальних послуг. Це мешканці Лисичанської, Сватівської, Гірської, Сєвєродонецької, Кремінської громад.

Зокрема послуги підтриманого проживання потребують 125 осіб, догляду вдома – 15, стаціонарного догляду та інших послуг по одній особі.

«Потреба у створенні таких закладів існує. Територіальним громадам необхідно детально опрацювати питання та здійснити обмін даними щодо потреби населення у таких послугах», - зазначила Катерина Безгинська.

Крім того, у березні 2022 року році евакуйований з Луганської області КЗ «Попаснянський обласний психоневрологічний інтернат» разом із 124 підопічними.

Установа тимчасово провадить свою діяльність у Чернівецькій області. Послугу стаціонарного догляду тут отримують 84 особи, 4 особи - послуги підтриманого проживання.

Нижнянський обласний психоневрологічний інтернат релокований до Черкаської області. 135 підопічних установи розміщено в інтернатних закладах системи соціального захисту області.

Таким чином, стаціонарного догляду потребують 170 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Вирішити питання можна відновивши роботу Нижнянського обласного психоневрологічного інтернату та Сватівського обласного будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Керівникам громад надані доручення виявити потребу серед мешканців у стаціонарному догляді для розроблення Регіональної цільової програми впровадження та розвитку соціальних послуг на період до 2026 року.